Dikkat! Hormonlu çilek nasıl anlaşılır?

28.01.2016 12:48:23 tarihinde eklendi, 1123 kez okundu
Yaz aylarının sevilen meyvesi çilek tezgahlarda yerini almaya başladı. Peki satılan çilekler hormonlu mu? Hormonlu çilek nasıl anlaşılır?

Dikkat! Hormonlu çilek nasıl anlaşılır?

 

Yaz aylarının sevilen meyvesi çilek tezgahlarda yerini almaya başladı. Peki satılan çilekler hormonlu mu? Hormonlu çilek nasıl anlaşılır?

 

Çileğin hormonlu mu hormunsuz mu olduğunu nasıl anlarsınız? Kış aylarında zor şartlar altında yetiştirilen çilek bazı besin değerlerini yitirir. Besin değerlerini kaybeden çileklerde o değerleri geri kazanmaları için ek besin verilir.

ÇİLEK MEVSİMİ NE ZAMAN?

Bir meyve sadece mevsiminde tüm besin değerlerine sahip olabilir. Çilek mevsimi mart ayının sonunda, nisan ayının başında başlar. Nisan, mayıs ve haziran ayları çilek mevsimidir.

HORMONLU ÇİLEK NASIL OLUR? 

cilek.jpg 

Çok büyük, formunu ve rengini kaybetmiş bir çilek, hormonlu çilektir. Aynı zamanda yapraklarının alt kısmında beyazlık olan bir çilek hormonludur.

Kendine has kokusunu, yapraklarının altındaki rengini kaybetmemiş bir çileğin lezzeti yerindedir.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS