Sağlık Bakanlığı Personel Alımı (2017) ne zaman yapılacak?

17.01.2017 15:43:58 tarihinde eklendi, 817 kez okundu
2017 sağlık ataması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı hemşire atamaları ve sağlık personeli alımı detayları netleşmeye başladı. 2017 hemşire atamaları ortaöğretim düzeyinde yapılacak mı? Sağlık Bakanlığı Kadro dağılımı ve atamanın ne zaman yapılacağına dair bilgiler haberimizde..

Yeni memur alımları yapılacak, Sağlık Bakanlığı 2017'de kaç bin personel alacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı personel alımlarının ne zaman yapılacağı da açıklığa kavuşmuş oldu. Sağlık Bakanlığı Hizmet alımı yöntemi ile 9 bin personelin yanında binlerce Ebe Hemşire Sağlık Memuru Röntgen Teknisyeni ATT ve VHKi alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman başlıyor? İşte cevabı

Sağlık Bakanlığı Taşra ve Merkez birimlerinde istihdam etmek üzere Ebe Hemşire Sağlık Memuru Röntgen Teknisyeni ve Teknikeri, Tıbbı Sekreter ve Acil Tıp Teknikeri (ATT) başta olmak üzere bir çok branştan memur alımı yapacak. Alımlar ne zaman başlayacak detaylar haberimizde!

HİZMET ALIMI YAPILACAK

Edinilen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı 2017 yılının ilk çevreğinde hizmet alımı yöntemi ile ilk etapta 9 bin personel istihdamı gerçekleştirilecek, bu alımları takiben 11 bin sağlık hizmetleri sınıfında görevlendirilmek üzere yine toplam 2017 yılı haziran ayına kadar 20 bin memur alımı gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Eyüp Gümüş gazeteye yaptığı açıklamada her 50 bin nüfusu bulunan yerleşim yerlerine Sağlıklı Yaşam Merkezi kuracaklarınıda belitti. 

11 MEMUR ALIMI

Sağlık Bakanlığı bağlı kuruluşlarında görevlendirilecek memur alımına gidecek, çoğunluğu yardımcı sağlık personelinden oluşacak alımlar haziran 2017'ye kadar tamamlanmış olacak. Alımlar 2016 KPSS sonuçlarına göre gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımlarını yerehaber.tv'den takip edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 2017/3 Alımlarında hangi yıla ait puanlar kullanılacak?

Sağlık Bakanlığı 2017/3 alımlarında 2016 yılında yapılan KPSS paunları kullanılacak, Lisans düzeyi için KPSS 2016 P3, Önlinsan mezunları için KPSS 2016 P93 puanları kullanılacak. Lise Ortaöğretim Mezunları için ise KPSS 2016 Ortaöğretim P94 puanı atamalarda kullanılacak. 

Sağlık Bakanlığı 2017/3 Lisans Mezunları Alt Tercih Yapabilecek mi?

Sağlık Bakanlığı 2017/3 alımlarında lisans mezunlarının teknisyen - tekniker veya ebe - hemşire bölümleri alttercih yapabilecekler. 2016 KPSS Lisans düzeyi ile sınava giren adaylar 2016 KPSS 93 puanıyla Önlisans veya Lise düzeyinde tercih işlemleri yapabilecekler.

Sağlık Bakanlığı 2017/3 Alımları tercih işlemleri ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 2017/3 Alımları ÖSYM ais.osym.gov.tr, adresinden yayınlanan kılavuza göre tercih işlemleri yapılacaktır. Tercih işlemleri Nisan 17 ayındandır.

Sağlık Bakanlığı 2017/3 Alımları ile, hangi statüde memur alınacak?

KPSS 2016 ile yapılacak alımlarda Sözleşmeli Personel alımlarıda yapılacak, 4/B maddesine göre alınacak memurlar 657 sayılı Devlet Personel Başkalığı Kanuna göre tercihler yapılacak ldiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır. 

 

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS