Alaçatı Ot Festivali için geri sayım

06.03.2017 17:25:32 tarihinde eklendi, 437 kez okundu
İzmir’in Çeşme ilçesinde, 6-9 Nisan tarihlerinde 8’incisi gerçekleştirilecek Alaçatı Ot Festivaline az bir süre kalırken, açılacak stantların başvuru koşulları açıklandı.

6-9 Nisan tarihlerinde yapılan Alaçatı Ot Festivali için geri sayım başladı. Festivale Türkiye’nin çeşitli noktalarından onlarca üreticinin katılması beklenirken, Çeşme Belediyesi de açılacak stantların başvuru koşulları açıkladı. Yapılan açıklamada, başvuruların şahsen yapılması gerektiği ifade edilerek, stant başvurularının 13-20 Mart tarihleri arasında, 11.00 - 16.00 saatleri arasında Alaçatı Değirmenaltı Sanat Galerisinde kabul edileceği belirtildi. Açıklamada, stant başvurusunda bulunacak şahısların, iki adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve Çeşme Nüfus Müdürlüğünden alacakları ikametgah belgesini yanlarında bulundurmaları istendi. 20 Mart Pazartesi günü saat 16.00’da başvuruların sona ereceği vurgulanan açıklamada, stant başvurusu sırasında, başvuru evraklarının eksik olması durumunda kayıt yapılmayacağı da ifade edildi.
Açıklamada, başvuru sonuçlarının 27 Mart 2017 Pazartesi günü, Alaçatı Değirmenaltı Sanat Galerisinde açıklanacağı belirtilerek, Ot Festivali süresince açılacak stantların tahsis yapılan kişi tarafından her gün 10.00 - 19.00 saatleri arasında açık tutulması, yapılan kontrollerde, usulsüz davrandığı tespit edilen kişinin standının belediye görevlileri tarafından kaldırılacağı uyarısında bulunuldu. Ot satış stantları için geçerli olacak genel koşullar şöyle belirtildi:
"Stantlarda taze ve yarımadada yetişen yenilebilir otlar satılacaktır. Her ot satış standı için tahsis edilen alan 6 metre karedir. Stantlar komitenin belirlediği yere, tahsis sahiplerince kurulacaktır.
Bu koşullara uygun olmayan veya hazır ürünlerin satıldığı stantların, yapılacak denetimlerde tespit edilmesi halinde tahsisi iptal edilecektir. Stantlarda satışa sunulan yiyecek ve içeceklerin tümünün ev yapımı olması ve ürünlerin hazırlanmasında yenilebilen otların kullanılması gerekmektedir. Ürünlerin yapımı ve sunumunda hijyen koşullarına uyulması esastır.
Bu koşullara uygun olmayan veya hazır ürünlerin satıldığı stantlar, yapılacak denetimlerde tespit edilmesi halinde tahsis iptal edilecektir. Stantlarda satışa sunulan her türlü hediyelik, dekoratif ve sanatsal ürünlerin el yapımı ve ürünlerin “ot” temalı olması esastır. Bu şartlara uygun olmayan veya hazır ürünlerin satıldığı stantların yapılacak denetimlerde tespit edilmesi halinde tahsis iptal edilecektir."


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS