Saç ekimi yaptırmak isteyenler dikkat

02.07.2017 22:33:38 tarihinde eklendi, 520 kez okundu
Saç dökülmesi ve kellik sorunu için günümüzde yapılan birçok yöntem var ancak bunlardan en etkili ve en doğru seçenek saç ekimi olarak belirtiliyor.

Günümüzde her 5 kel erkekten 3’ünün yaptırmayı düşündüğü saç ekimi diğer taraftan bu işi merdiven altı yöntemiyle yapanlar yüzünden büyük istismar konusu oluyor.

Günümüz erkeklerinin en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesi, kellik gibi sorunlar kişinin psikolojisini de olumsuz yönde etkilediğinden dolayı saç ekimi kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geliyor. Ancak Ülkemizde de en çok istismar edilen konular arasında bulunan saç ektirme konusunda uzmanların uyarılarını dikkate almak büyük önem taşıyor.
Estetik International Sağlık Grubu, Saç Ekimi ve Saç Tedavileri biriminin yapmış olduğu açıklamada, saç ekimi yaptırmadan önce herkesin araştırma yapması ve saç ekimi hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmalı denildi. En doğru şekilde saç ekimi yaptırma kararı verilmek isteniyorsa, mutlaka araştırma yapmasının gerektiği vurgulandı. Saçı dökülmüş birinin en değerli hazinesi, saç ekiminde kullanılacak sağlıklı saç kökleri olduğunu ve yanlış bir karar verilmesi sonucu, işin uzmanı olmayan birisine saç ekimi yapıldığında, mevcut saç köklerinin de kaybedileceğine dikkat çekiliyor. Bu sebeple seçmiş olduğunuz doktorun veya kliniğin ne kadar kaliteli olduğunu ve son teknoloji saç ekim tekniklerini kullanıp kullanmadığını anlamak için, mutlaka saç ekimi konusunda bilgilenmek ve araştırma yapmak gerekiyor.
Ülkemizde özellikle son yıllarda istismar konusu olan saç ekim tedavisi, kellik sorunu yaşayarak saç ekimi yaptırmak isteyenlerin, sadece ucuz olduğu için, saç ekimini yapacak olan kişilerin uzmanlıklarını kontrol etmeden ve fark etmeden bu kararı vererek birçok mağduriyete neden olmakta. Ülkemizde ne yazık ki tedaviye gelen hastaların %20’si, daha önce saç ekimini denemiş ve olumsuz sonuç almış insanlardan meydana geliyor.

Estetik cerrahların saç ekimi konusunda en etkili saç çıkarma, kellik sorununun önüne geçme yönteminin saç ekimi olduğu fikrinde hemfikir olmuş durumda. Muayene olmadan konu hakkında kesin ve net saç ekimi fiyatı dahi veren merkezlerden uzak durulması konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, randevu alınması gerektiğini ve tek bir yere bağlı kalınmaması önem taşımaktadır. Ancak bu şekilde kıyaslama yapılabilir ve klinikteki hijyen koşullarını kontrol edebilir.
Son olarak, mutlaka saç ekimi yapacak olan doktorun almış olduğu diplomayı ve konu hakkındaki sertifikalarını görmeniz, doğru bir karar vermeniz konusunda size yardımcı olacaktır.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS