Bardağı 20 TL´ye satılan eşek sütünün inanılmaz faydaları

19.08.2017 18:27:18 tarihinde eklendi, 449 kez okundu
Market raflarında veya bakkallarda sıklıkla rastlayamayacağınız eşek sütünün astımdan kronik rahatsızlıklara varıncaya kadar pek çok hastalığa şifa olduğunu biliyor muydunuz? İşte eşek sütünün faydaları..

İnek, keçi ve manda sütünün yanında daha az bilinen ve tüketilen eşek sütünün tam bir şifa kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Bardağı 20 TL'den satılan eşek sütünün astımdan kansere kadar pek çok hastalığa iyi geldiği ortaya çıktı.

Yatağan İlçesi Bozarmut Mahallesi'nde bulunan evinin bahçesinde eşek çiftliği kuran Musa Karaçam evli ve 3 çocuk babası. Bahçesindeki eşek sayısını artıran Karaçam, onlardan hem süt hem de sütünden sabun satmaya başladı. Üretime 2013’te 20 eşekle başlayan Karaçam, sayıyı 42 ‘ye çıkardığını ve günde 5 litre kadar süt aldığını söyledi. Eşek sütünün akciğer, mide ve bağırsak kanserleri ile astım, bronşit ve siroz gibi hastalıklara iyi geldiğini öğrenen Musa Karaçam, sütün 1 litresini 150 liradan satmaya başlamış. Çay bardağıyla da 20 lira.

SABUNU DA CİLDE İYİ GELİYOR

Eşek sütünden yapılan sabunun kırışıklıkları engellediğini belirten Karaçam, taleplerin de artmasıyla buna yöneldiklerini ifade etti. Süt satışı yaparken süt sağdıktan sonra köpüğünü kadınların yüzlerine sürdüklerini ve bunun sabununun da olabileceğini söylediklerini belirtti. Bunun üzerine kendilerinin de üretime başladığını, önce cüzi bir miktar sabun ürettiklerini ve bunun sattığını, daha sonra seri üretime geçmek için eşinin kurs aldığını ve eşek sütü sabununun büyük bir ilgi gördüğünü ifade etti. Bodrum’dan birçok turistik işletmenin ve aktarların kendilerinden sabun istediğini ve kullananların memnun kaldığını söyledi. Eşek sütü sabunu cildi yumuşatıyor, kırışıklıkları engelliyor ve tanesi 10 liradan satılıyor:

KRONİK HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIYOR

Eşek sütünün kronik astım, bronşit gibi rahatsızlıklara iyi geldiğini belirten Karaçam, aynı zamanda siroz hastalığını da tedavi etmeye yardımcı olduğunu belirtti. Sütün içindeki antioksidan maddeler sayesinde zehirlenmeyi engellediğini ifade etti. Ayrıca akciğer ve kolon kanserlerinin tedavilerini destekleyen özellikte olduğunu da sözlerine ekledi. Boğazında sorun olan birinin eşek sütü ile kolayca balgam sökebildiğini belirten Karaçam, 10 gün süt içildikten sonra hastalığın geçtiğini ifade etti.

İSLAMİ YÖNDEN CAİZ Mİ?

Öte yandan; Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Talip Türcan, eşek sütünün İslami yönden haram olduğunu, fakattedavide son çare ise, içilebildiğini açıkladı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS