Ayka Vital, Rehalife adıyla yoluna devam edecek

07.11.2017 13:43:49 tarihinde eklendi, 422 kez okundu
ANTALYA´da alkol ve madde bağımlılarını hayata kazandırmak için kurulan Ayka Vital Sağlıklı Yaşam Merkezi, Rehalife Bütünleyici Sağlık Merkezi adıyla yoluna devam edecek.

Kepez Duacı Mahallesi’nde bulunan Ayka Vital Sağlıklı Yaşam Merkezi, adını Rehalife Bütünleyici Sağlık Merkezi olarak değiştirdi. Merkez yöneticisi fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Dr. Kazım Doğan, kardiyoloji uzmanı Dr. Aynur Doğan ve psikiyatri uzmanı Dr. Cem Taylan Erden, madde bağımlılığı ve merkezin bu alanda yapmayı planladığı çalışmaları anlattı. Dr. Kazım Doğan merkezde farklı dezavantajlı grupları, bir arada olmaları ile ortaya çıkacak sinerjiden yararlanarak rehabilite etmek istediklerini söyledi. Tesisin Spa merkezi, fizik tedavi merkezi, psikoterapi merkezi, el işi atölyeleri, açık kapalı havuzlar, spor alanları ve 350 yatak kapasitesi ile oldukça elverişli olduğunu belirten Kazım Doğan, "Artık tamamıyla bağımlılıklar, yaşlı ve engelli gruplara odaklanarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Doğan, alanında uzman medikal ekiplerle bütün sağlık ihtiyaçlarının karşılanacağı bir ortam oluşturduklarını söyledi.

BÜTÜNCÜL YAKLAŞIMLAR

Dr. Cem Taylan Erden ise bağımlılıklar ve bütüncül rehabilitasyon yaklaşımları üzerine yaptığı sunumda, bağımlılığın kronik bir beyin hastalığı olduğunu, önlenebildiğini ve tedavi edilebildiğini belirtti. Tedavi başarısını artırmak için oluşturdukları bütüncül rehabilitasyon programından bahseden Erden, bu programda bireyin ruh ve beden sağlığını birlikte ele aldıklarını, Türkiye’de ilk kez bireyin tedavi programının psikoterapi, fizyoterapi, ergoterapiyi birlikte içerdiğini söyledi. Aynı zamanda birey, aile ve toplum bütünlüğünü de gözettiklerini belirten Erden, rehabilitasyon programının farklı evrelerinde bireyin aile ve toplumla yeniden bütünleşmesini sağlayacak müdahalelerin yer aldığını kaydetti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS