Kök Hücre Bağışı Kampanyası

09.11.2017 18:48:27 tarihinde eklendi, 493 kez okundu
Türk Kızılay´ı Adana Şubesi ile işbirliği yapan Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) yönetimi ve gönüllüleri, kök hücre nakline ihtiyaç duyan hastalara umut olmak için kan örneği verdi.

Türk Kızılay'ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, AHBAP Platformu Adana İl Temsilcisi Özay Ünal, Türk Türk Kızılay'ı Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Tunçhan Demir'in katıldığı etkinlikte Gençlik Meydanın'da kurulan bağış çadırında 220 gönüllü kök hücre bağışında bulundu.

Saygılı, donör sayısının yetersiz olması nedeniyle çoğu hastanın hayata tutunamadığını belirterek, Adanalıları kök hücre bağışı konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Günümüzde kök hücrenin lösemi, kalp-damar, akciğer, sinir sistemi, şeker ve işitme kaybı gibi pek çok hastalığın tedavisinde sıkça kullanılmaya başlandığını belirten Saygılı, projenin hastalara umut olacağını kaydetti.

AHBAP Platformu Adana İl Temsilcisi Özay Ünal da sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kızılay ile son derece önemli bir iş birliğine imza attıklarını belirtti.

Saygılı, örnek bir duyarlılık göstererek Kızılay'a kök hücre bağışında bulunan gönüllüler adına AHBAP İl Temsilcisi Ünal'a plaket verdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS