Tarantula örümceğinin vücuda inanılmaz faydaları

04.01.2016 08:46:20 tarihinde eklendi, 1134 kez okundu
Zehirli tarantula örümceğinin insan vücudunda özellikle ´kıkırdak´lara faydalı olduğu ortaya çıktı!

Tarantula örümceğinin vücuda inanılmaz faydaları

 

Zehirli tarantula örümceğinin insan vücudunda özellikle 'kıkırdak'lara faydalı olduğu ortaya çıktı!

 

Tarantula olarak bilinen zehirli örümceğin, insan vücudunda kıkırdak hücrelerine çok iyi geldiği ortaya çıktı. Zehirden elde edilen maddeler, eklemleri koruma ve amansız ağrıları önleme amacıyla ilaç sektöründe de yer alıyor. 

Bilim insanlarının yaptıkları deneylerle, mekanik zorlanma ya da yaralanmalar sonrasında oluşan kıkırdak zedelenmelerinde, tarantula zehrinin yıpranan kanalları bloke ettiği ve ölen hücreleri durdurabildiği gözlemlendi.

Ulusal Bilimler Akademisi'nin yayınladığı deney tutanaklarıyla ortaya çıkan yeni bulgular, kıkırdak yaralanmaları ile ilgili ağrı eklemleri korumak ve önlemek için potansiyel ilaç hedefleri yol açabilir.


KIKIRDAK ZEDELENMELERİ CİDDİYE ALINMALI!

Küçük ve dikkate alınmayan yaralanmalar, farkında olmadan daha büyük sakatlanmalara yol açar. Travmatik düşüşler, spor yaralanmaları ve enfeksiyonları sonrası, genllikle çok ciddiye alınıp müdahale edilmeyen durumlar ileride ciddi kıkırdak kayıplarına yol açar. 


KIKIRDAK NEDEN YAVAŞ İYİLEŞİR?

Kıkırdağın diğer dokulara oranla yavaş iyileşmesinin sebebi, kend, kan hücresi olmamasından kaynaklanır. Bilim insanlarının deneyleri, örümcek zehrinin özellikle yavaş iyileşme noktasında çözüm getirdiğini ortaya çıkardı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS